Książka z pastami

Często zdarza się tak, że osoba, która zdobyła sławę w internecie po jakimś czasie pisze książkęCzęsto zdarza się tak, że osoba, która zdobyła sławę w internecie po jakimś czasie pisze książkę. Efekty są różne i bardzo zależne od podejścia autora. W przypadku Malcolma XD, autora książki “Pastrami” było podobnie, choć zupełnie inaczej (https://www.taniaksiazka.pl/pastrami-malcolm-xd-p-1302192.html). Nie można powiedzieć, że autor zdobył wielką sławę- do tej pory pozostaje anonimowy. Malcolm XD tworzył pasty, czyli krótkie humorystyczne opowiadania, które przekazywane były przez czytelników dalej w internecie. Twórczość Malcolma XD charakteryzuje się przede wszystkim tym, że często nie wiadomo nawet, że to on jest autorem konkretnej pasty. Największą sławę przyniosła mu pasta o fanatyku wędkarstwa. Stała się klasycznym tekstem w internecie, na podstawie którego nakręcono nawet film. Malcolm XD napisał też książkę “Emigracja”, w której we właściwym dla siebie tonie opowiedział historię nastolatka poszukującego pracy zagranicą. W jego najnowszej książce, “Pastrami” Malcolm XD zbiera w jednym zbiorze swoje krótkie teksty. Książka dostarczy czytelnikowi dużo rozrywki, jednak trzeba pamiętać że nie jest to spójna historia.

Humor nie dla każdego

Niestety by w pełni zrozumieć przekaz książki trzeba zapoznać się  internetowym slangiem i humorem właściwym dla past. Trzeba pamiętać, że teksty te często nie mają poprawnej interpunkcji i pisane są w bardzo specyficzny sposób. Dobrym pomysłem, jeżeli ktoś nie jest zapoznany z gatunkiem, będzie przeczytanie kilku najpopularniejszych past. Jeżeli ktoś stwierdzi, że podobały mu się, może spokojnie zakupić książkę. Trzeba jasno powiedzieć, że Malcolm XD jest obecnie najlepszym polskim twórcą past. Jeżeli jakieś pasty mają szansę podobać się szerszej publice, to właśnie jego autorstwa.

Doskonały wybór


Znawcy tematyki nie będą mieli złudzeń- w “Pastrami” Malcolm XD prezentuje wybór świetnych jakościowo tekstów, które nie tylko ciekawią czytelnika i wywołują nagłe ataki śmiechu, ale też czasami mogą skłonić do jakiejś refleksji. Można mieć wątpliwości czy książka to najlepsze miejsce na opublikowanie zestawienia past. “Pastrami” jest jednak doskonałym dowodem na to, że książka z pastami może okazać się świetnym pomysłem, który dosłownie musi wypalić. Malcolm XD jest twórcą bardzo świadomym, dlatego nie tylko klucz wyboru ale i sam tekst prezentowanych w książce past jest dokładnie przemyślany. Czy książka może okazać się dobrym pomysłem na prezent dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony z tematyką? Jak najbardziej. Czy jest czymś atrakcyjnym dla fana twórczość Malcolma XD? Z całą pewnością. Czy książka zapewni doskonałą rozrywkę? Nie ma co do tego wątpliwości- to po prostu bardzo dobra pozycja.

Background obraz autorstwa mindandi - www.freepik.com
, ,